Zadejte své klíčové slovo

REKONSTRUKCE BYTOVÉHO JÁDRA PRAHA – TYP F

portfolio

Project info:

Client
Categories
Bytová jádra
Location
Surface Area:
Year Completed:
Value:

V tomto případě se rekonstrukce týkala jen bytového já­dra a navazující kuchyně, která s ním sousedila z jedné ze stran. Stávající bytové jádro bylo z původního materiálu (umakart) i s původním vybavením. Klient se na nás obrátil s přáním rekonstrukce a dispoziční změny, která je vidět přesně na sousední straně v půdorysech stávajícího a no­vého stavu. Dále si klient přál, aby veškeré použité vybave­ní bylo co možná nejvíce bezúdržbové.

Bylo provedeno zaměření stávajícího stavu a navrženo několik možných variant. Nakonec u klienta zvítězila mož­nost s pootočenou variantou o 90° a částečným zabráním chodby ve prospěch koupelny. Takto se koupelna zvětšila a bylo možné do ní umístit velký sprchový kout a veškeré další potřebné vybavení.

S ohledem na náročnost klienta, která se týkala zejmé­na údržby, odolnosti, ale i vzhledu jednotlivých výrobků a doplňků, byly do nově postaveného jádra vybírány prvky, které jeho nároky splňovaly.

Obklady a dlažby byly dodány od společnosti Rako z řady Combi. Jedná se o velkoplošný kalibrovaný obklad. Výhodou tohoto obkladu je přesně výrobcem garantovaný rozměr, a spáry mezi jednotlivými deskami obkladu mohou tedy být co nejmenší cca 1 mm. Obklad byl doplněn dvěma druhy mozaiky a dekory ze stejné řady.

Druhým důvodem je estetická stránka, protože máme mož­nost SDK podhled výškově posunout tak, aby nám vycháze­ly celé řady obkladů a nemusely se řezat. Třetím důvodem je, že do SDK podhledu je možné osadit bodová svítidla (v tomto případě LED), která dokážou celý prostor rovno­měrně osvětlit.

Do koupelny byl vybrán po dohodě s investorem sprchová zástěna Hüppe se sklapovacími dveřmi, což umožňuje vstup do sprchového koutu v celých jeho rozměrech. Umyvadlo a nábytkové vybavení koupelny byla vybrána od společnosti Intedoor v takovém barevném provedení, aby ladilo s obkla­dy. Nábytkové umyvadlo je z umělého kamene a jeho hlavní výhodou je velká odolnost proti mechanickému poškození a také možnost přesnějších tvarů než u keramiky.

Ve stejném, a tedy vyšším standardu byly vybrány baterie a sprchový set. Umyvadlová baterie Focus od firmy Hans- grohe. Podoomítková termostatická baterie Oras s mož­ností přepínání mezi hlavovovou sprchou a ruční sprchou. Obě sprchová tělesa jsou také značky Hansgrohe.

Toaleta je vybavena závěsným systémem Geberit a závěs­ným klozetem od společnosti Jika.

Celá rekonstrukce byla provedena ve vyšším standardu s ohledem na požadavky klienta na kvalitu a jednoduchost údržby jednotlivých výrobků.

V koupelně i na toaletě byl proveden SDK podhled hned z několika důvodů. Prvním důvodem je, že nad SDK podhle­dem se jednoduše dají provést rozvody elektroinstalace.

GALERIE

PŘED REKONSTRUKCÍ

 

PO REKONSTRUKCI

 

PŮDORYSY

 

Jak založit obklady?

Chcete vědět jak založit obklad ve Vaši koupelně?

Náhradní ubytování

Jedinečná služba pro naše zákazníky. Po dobu rekonstrukce vás můžeme ubytovat v jednom z našich bytů. Přečtěte si více o ubytování.

Všechny naše výhody

Spočítejte si cenu

Spočítejte si cenu pomocí našeho kalkulátoru a zjistěte si orientační cenu rekonstrukce.

KAM SE VYDAT DÁL?

Připravujete se na rekonstrukci a chcete jen poradit? Nebo už máte rekonstrukci naplánovanou, ale chcete vědět, kolik bude stát?