Zadejte své klíčové slovo

Individuální dispoziční změny

Ukázka individuální dispoziční změny

Přáním zákazníka, v tomto případě, byla celková dispoziční úprava bytu, který obývá mladá 4 členná rodina. V původním řešení nevyhovovala zejména malá koupelna a nedostatek úložných prostor. Hlavním požadavkem tedy bylo nalézt takové řešení, které by umožnilo vytvořit druhou koupelnu se sprchovým koutem, aby odlehčila provozu v bytě zejména po ránu.

V novém řešení tedy bylo nutné přistoupit k zásadní proměně celého bytu. Nová koncepce byla rozdělena do tří základních zón – společenská (obývací pokoj a kuchyň), rodičovská (ložnice s vlastní koupelnou) a studentská (dva pokoje s vlastní koupelnou). Kuchyň je nově umístěna v návaznosti na obývací pokoj a v případě potřeby ji lze oddělit posuvnými dveřmi. Původní koupelna byla upravena tak, aby do ní bylo možné umístit sprchový kout. Z druhé strany pak byla navržena praktická nika, která posloužila pro umístění velké vestavné šatní skříně. Rodičovská koupelna nacházející se v zadní části bytu je prostornější a na přání majitele byla vybavena rohovou vanou. Součástí nové dispozice je v neposlední řadě nová komora, která slouží nejenom k ukládání čistících a úklidových prostředků, ale je využívána především jako prádelna.

individuální dispoziční změny - návrh - původní stav
dispoziční změny - návrh nového stavu
Návrh vizualizace
kotovaný návrh nového stavu

JAK PROBÍHÁ SPOLUPRÁCE?

Domluvíme si s Vámi schůzku v bytě, pro který se studie bude zpracovávat. Prostory zaměříme (pokud již nebylo provedeno), pořídíme fotodokumentaci stávajícího stavu a popovídáme si o Vašich představách. Zpracujeme nové řešení daného bytu ( obvykle ve 2-3 variantách ), které Vám odprezentujeme na další schůzce u nás v kanceláři. Návrhy si odnesete domů, abyste si vše mohli v klidu promyslet. Vybrané řešení bude následně dopracováno se zahrnutím Vašich připomínek či postřehů tak, aby nový návrh maximálně respektoval Vaše přání a svou kvalitou splňoval estetické a funkční požadavky moderního bydlení.

CO NÁVRH OBSAHUJE?

Přípravná fáze:

  • zaměření bytu
  • 2 pracovní varianty nového řešení bytu
  • projednávání návrhů (obvykle 2 setkání)

Výsledná studie: (po odsouhlasení finální varianty)

  • půdorys původního řešení bytu
  • architektonický návrh nového dispozičního řešení včetně rozvržení nábytku
  • kótovaný výkres navrhovaného řešení
  • 3D hmotovou vizualizaci navrhovaného řešení

JAK DLOUHO TRVÁ VYPRACOVÁNÍ NÁVRHU?

Délka zpracování návrhu se liší v závislosti na složitosti řešeného celku, časové flexibilitě a míře rychlosti Vašeho rozhodování. Průměrná doba spolupráce trvá obvykle 4 týdny.

Cena: individuální

KAM SE VYDAT DÁL?

Připravujete se na rekonstrukci a chcete jen poradit? Nebo už máte rekonstrukci naplánovanou, ale chcete vědět, kolik bude stát?