Zadejte své klíčové slovo

REKONSTRUKCE BYTOVÉHO JÁDRA PRAHA – TYP F

portfolio

Project info:

Client
Categories
Bytová jádra
Location
Surface Area:
Year Completed:
Value:

Klient této zakázky přišel do naší firmy pro zpracování orientační cenové nabídky. Ta byla zpracována v rozsahu celého bytu 2+1 o výměře 56 m2. Pro úspěšné přesné nacenění je důležité zaměřit daný prostor, aby na stavbě nebyly žádné vícepráce. Proto je třeba do rozpočtu zahrnout veškeré náklady, aby nedošlo k potížím s cenou a délkou samotné rekonstrukce. Doba rekonstrukce v tomto přípa­dě byla 6 týdnů.

Jednalo se o muže v seniorském věku, který rekonstrukci prováděl s ohledem na jeho životní styl s možnými pohybo­vými problémy. Proto původní vanu raději vyměnil za dosta­tečně velký sprchový kout. U podlah vyhrál nakonec vinyl, a to především kvůli nenáročnosti na údržbu.

Smlouva sepsaná na stavební práce byla nakonec stanove­na ve výši 427 tisíc, a to díky vysokému standardu vyba­vení koupelny. Ta byla obložena velkým pestrým obkladem a za zmínku stojí i veliký sprchový kout se zástěnou.

Ten byl o velikosti 150 x 80cm doplněn o podomítkou termostatic­kou baterii s hlavovou a ruční sprchou. Ta zajistí opravdu požitek a úlevu při sprchování a v neposlední řadě i pohodlí. Ke vzhledu i praktičnosti přispělo osazení luxferového pa­nelu, který propouští denní světlo z kuchyně do koupelny.

K průběhu mohu jen dodat, že po bouracích pracích a vyzdění byla přesně na stavbě specifikována elektroinstalace, a to i s rozvody internetu a televizní antény. Zabezpe­čovací systém vzhledem k lokalitě a hlavně 4. patru jsme nakonec u této zakázky nemuseli řešit.

Při rovnání stěn a stropů před štukováním byly vidět velké nerovnosti, které jsme vyrovnali sádrovými omítkami, tak­že stěny a stropy jsou nakonec rovné, a navíc ještě hladké. Výhodou těchto stěn je, že se na nich nedrží běžný prach, a tudíž není nutností tak často byt malovat z důvodu za­šlých zaprášených stěn. Ty jsme po dokončení stavebních prací vymalovali bílou barvou. Opakované malování s se- bou nese hodně starostí (přesun nábytku, shánění malíře, úklid) a času, který je akci třeba věnovat. Jedná se tedy opět o postup ke snížení nákladů na údržbu bytu v budouc­nu. Po pokládce vinylové podlahy přišla na řadu montáž kuchyňské linky se spotřebiči, montáž vestavěných skříní a nakonec i dveří.

 

GALERIE

PŘED REKONSTRUKCÍ

 

PO REKONSTRUKCI

 

PŮDORYSY

 

GALERIE

PŘED REKONSTRUKCÍ

 

PO REKONSTRUKCI

 

PŮDORYSY

 

Realizace koupelen

Zjistěte více o rekonstrukci bytového jádra

Náhradní ubytování

Jedinečná služba pro naše zákazníky. Po dobu rekonstrukce vás můžeme ubytovat v jednom z našich bytů. Přečtěte si více o ubytování.

Spočítejte si cenu

Spočítejte si cenu pomocí našeho kalkulátoru a zjistěte si orientační cenu rekonstrukce.

 

KAM SE VYDAT DÁL?

Připravujete se na rekonstrukci a chcete jen poradit? Nebo už máte rekonstrukci naplánovanou, ale chcete vědět, kolik bude stát?